Zaman Sözleri 2017 Mesajları Mevlana

Zamanın, kime dost, kime düşman olacağı bilinmez.  ShakespeareZamanın azaltamadığı, yumuşatamadığı üzüntü yoktur.  CiceroZaman mı yoksa mekân mı bizi kavuşturmayan? Yoksa tüm bunlar da mı bir imtihan?


Zaman aklı, olgunluğu ve hizmeti artırmak için bize verilmiş en değerli sermayedir.   Thomas MannSen ne zaman gülsen, ağlamak geçmiş zamana terfi edilirdi.


Sabahın bir saati, gecenin iki saatinden daha iyidir.  Afrika sözüBir zamanlar esen rüzgâra bile meydan okuyan gençliğim vardı. Şimdi ise rüzgârda savrulan bir yaprak gibiyim.


İnsanlar, babalarından ziyade zamanlarına benzerler.  Hadis-i Şerifİnsanın, en samimi arkadaşının bile yabancı saydığı öyle bir saati vardır ki.  Anonimİki günü eşit olan aldanmıştır.   Hadis-i Şerif MealiBelki zamanı durduramam ama seni yanımda götürürüm.


Zamanın sonsuzluğu, onsuzluğu unutturur mu zamanla?


Zaman, kolay elde edilen ve ucuz olan şeyleri siler.  Roy ChansiorZamanla geçer dediklerin ne zaman geçer be dostum?


Zamanın kaybolduğunu bilenler, en çok üzüntü duyanlardır.  DanteZaman, birçok örtüleri kaldırabilir. J. Jack RousseauZaman sana uymazsa sen zamana uy.


Zaman insanı tüketmiyormuş, insan insanı zamanla tüketiyormuş seni tanıyınca anladım.


Yalnız kaldığın zaman yalnız olmadığını bil, dertli isen dermanın olduğunu bil. Hiçbir şeyin sahibiyim deme emanetçi olduğunu bil.


Zaman diyorum, biraz daha zaman. Dilimin ucundaki kelimeler bu kış donmazsa, bir dahaki yıl uçmayı öğrenecekler.


Yaptığınız işin en iyisini, bir de zamanında yapın, o vakit dağ başında bile olsanız insanlar sizi bulur.  Thomas BrownMutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır.  Senecaİki tespih tanesi arasındaki boşluğu bilir misin? İşte orası hayattır


Bugün dediğimiz şey; sonsuz geçmiş ve gelecek okyanusunda küçücük bir zaman damlasıdır.


Bir safsata yerleşti mi, onu mantıkla yıkmaya çalışmayın, çünkü başaramazsınız. Onu zamana terk edin.


Hepimiz kaybettiğimiz ya da ulaşamadığımız her şey için zamanı suçlarız. Oysa biliriz ki; zaman konuşsa, hepimiz utanırız


Zaman artıklarından sen yapıyorum, geceleri parça parça sen oluyorsun ama olsun, hiç olmamandan iyidir. Erteliyorsun zamanın bir yerlerinde beni.


Zaman su gibi akıp gidiyor derler, hâlbuki zaman değil biz geçip gidiyoruz.   WeberZaman, birlikten kuvvet doğurma zamanı değil; zaman, tek başına dimdik ayakta kalabilmeyi becerme zamanıdır.


Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, en çok zamanın kısalığından şikâyet ederler.  La Bruyere

sevgiliyeguzelsozleri.blogspot.com.tr
Sosyal Medyada Paylaş
Daha Fazlası İçin Tıklayınız

Güzel Sözler

Ünlülerden Sözler Resimli