En Güzel Aşk Sözleri

Aşk, sevgilinin çarpık bacaklarını düz görmektir demiş şair.

Bailey: "Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır"

Aristo: "Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. sevmek zevktir ama yalnız sevilmenin hiçbir zevki yoktur"

François Bacon: "Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanların kendilerini budalaca aska kaptırdıkları görülmez. Büyük ruhlar ve büyük isler askla uzlaşmaz"

La Cordaire: "Aşk her şeyin başlangıcı, ortası ve sonudur"

Augustinus: "Sevgi ruhun güzelliğidir."

Franz Xaver Von Baader: "Özgürlük aşk değildir, yalnız aşkın kapısıdır."

Jacob Boehme: "İstek, hareket/genişleme, yön veren tezlere bilgelik eklendiğinde aşk olur"

Balzac: "Aşk yaşamında kadın, ancak hünerli bir çalgıcının elinde dile gelen bir lir gibidir. Kadınlar bizleri sevdikleri zaman her suçumuzu bağışlarlar"

En Güzel Aşk Sözleri

aşk sözleri  Bütün şairler sana mı aşıktı ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen vardın..

aşk sözleri  Tık tık kimse yok mu? Ben dili baldan tatlı, yüzü güneş gibi parlak, baktığında sevgiyi andıran, gülüşüyle cana can katan birine bakmıştım. Ordamı acaba? Ordaysa onu çok özledim diyecektim.

aşk sözleri  Aşk dediğin ya Allah"tan gelmeli. Ya Allah için olmalı. Ya da Allah"a ulaştırmalı; yoksa yerle bir olmalı.

aşk sözleri  Susarak unutmayı, yaşayarak alışmayı, güvenerek aldanmayı, severek kaybetmeyi öğrenmiş bir insan için 'Yalnızlık' dert değil, sadece zevktir.
aşk sözleri  Aşk öyle engin bir denizdir ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı.

aşk sözleri  aşk sözleri anlamlıBen sevdiğimi basit insanlardan kıskanmam. Eğer ağaç benimse isteyen gölgesinde oturabilir.

aşk sözleri  Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasır gibidir. Ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. İki yolda da tek bir gerçek olacak; canın çok ama çok acıyacak…

aşk sözleri  Dostluk para gibidir. Elde edilmesi kolay korunması zordur.

aşk sözleri  Aşk; sandığın kadar değil, yandığın kadardır.
aşk sözleri  Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim. Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.

aşk sözleri  Aşk ebedi olan sevgiden gayrı her şeyi yakmaktır.

aşk sözleri  Sakın Üzülme Ama Sana Bir Şey Söylicem Dün Doktora Gittim Böbreğimde Taş Ciğerimde Kum Kalbimdeyse Seni Buldular Nasıl Yerinden Memnunmusun Bebeğim?

aşk sözleri  Aşk nedir, bilmiyorsan gecelere sor, şu sapsarı yüzlere, şu kupkuru dudaklara sor.

aşk sözleri  Gözlerimden akan yaşlar delilim söyleyen dil masumiyetim sensiz geçen günler şahidim olsunki seni daima seveceğim.

aşk sözleri  Yer gök sen olsaydın ne yere sığardı bu aşk nede toprağa. Yerde bendim gökte ben. Neyine yetmedimde sığamadın bir sen.

aşk sözleri  Ağlamanın verdiği huzuru gülücüklerin getireceği mutluluğa degişme çünkü her mutluluğun bir günahı vardır.

aşk sözleri  Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide. Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.

aşk sözleri  GECEYE İNAT GÜN AĞARMAKTA, AĞACA İNAT DAL ÇOĞALMAKTA,ÖLÜME İNAT İNSANLAR ÇOĞALMAKTA, BENSE SANA İNAT SENİ SEVMEKTEYİM İNAT BU YA HEPTE SEVECEĞİM…

aşk sözleri  Şiirler yarım kalsada olur sen gel beni tamamla olmaz mı..???

aşk sözleri  Bir umut değilmiki bizi hayata bağlayan bir sevgi değilmiki bizi yıllardır ağlatan fakat ayrılık değilmiki sevenleri ölümü tattıran.

aşk sözleri  Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil. (Konfüçyüs)

aşk sözleri  Böyle basit bir dünyada sen benim için çok özelsin. ”Aşk'ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır Aşk! Ya tam ortasındadır, merkezinde… Ya da dışındasındır,hasretinde!…”

aşk sözleri  Okyanusla, gökyüzü gibiydik biz seninle. İkimizde maviydik, birlikte gibiydik. Aslında hiç birleşmemiştik..

aşk sözleri  Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa, o gözlere bakmayacaksın.

aşk sözleri  Sonsuza kadar yaşamak istemem, seninle bir gün yaşayayım. Ben kelebek misali bir günlük ömrüm olsun oda seninle olsun, bir gün bir ömre bedel seninle, ne dünyayı isterim ne cenneti, benim dünyamda sen, cennetimde..

aşk sözleri  ”Sen, sen ol kelimelere fazla takılma. Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir. Aşık dilsiz olur.”aşk sözleri  Korkma Sakın Gecelerden Pencerende Yıldız Gibi Parlayacağım, Uzaklarda Yalnızsın Sanma Sakın,nefes Gibi Içinde,gölgen Gibi Arkanda, Can Gibi Canındayım Bebeğim.

aşk sözleri  ÖyIe bir seveceksin ki, yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyIe birini seveceksin ki, seni gözIeriyIe biIe aIdatmayacak. (Can YüceI)

aşk sözleri  Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.

aşk sözleri  Gül Filizlendiği Günden Itibaren GüneşE Aşıktır.her Ne Kadar Güneş Her Gece Ayın Görkemine Kapılıp Gülü Bıraksada Gül Asla Yıldızlara Kanıp GüneşI Unutmaz...

aşk sözleri  “Çok” sevilmeye değil, “hep” sevilmeye ihtiyacım var.

aşk sözleri  Ruhumun En Güzel En Temiz Ve En Derin KöşEsinde Sen Varsın Sadece Benim Bildiğim Ve Bana Ait Olduğun Sürece Orda Kalacaksın Bitanem...

aşk sözleri  En sürekli aşk karşılığı olmayan aşktır.

aşk sözleri  Bir Çember Olsa, Ortasında Sen, Sana EşIt Her Noktada Ben, Sen Her DönüşÜnde Beni, Ben Her Bakışımda Seni Görsem!

aşk sözleri  Sevmek zor iş, ne maaşı var ne sigortası, Bir ayrıIığı var bir de gözyaşı…

aşk sözleri  Bir delinin seni öpmesine izin ver ,ama bir öpücüğün seni delirtmesine izin verme.

aşk sözleri  Birgün Dudakların Kurursa Okyanusu Getiririm Sana Aksam Ayazında ÜşÜrsen GüneşI Getiririm Sana Eyer Gönlün Bir Sevgi Ararsa Kalbimi Söküp Getiririm Sana

aşk sözleri  Her yüreğin harcı değiIdir dokunmadan sevmek.

aşk sözleri  İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüpte kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar.

aşk sözleri  MutIu oImak kimin umrunda, sen yanımda oI yeter.

aşk sözleri  Nice insanlar gördüm kalpleri bomboş ama mutlu, çok az insanlar gördüm kalpleri sevgiyle dolu ama aşk ateşiyle yanıp kavrulan, hüzünlü ve mutsuz!

aşk sözleri  Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden..Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem..(Özdemir Asaf)

aşk sözleri  Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkunluğumu kalbime değil günesin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

aşk sözleri  İkimizin hayali de aynıysa ortak bir yerde buluşmanın zamanı gelmiş demektir. Mesela sen ve ben aynı hayatta?

aşk sözleri  Gökyüzündeki bütün yıldızları toplasan bir tek sen etmez, fakat bir tek sen hepsine bedelsin.

aşk sözleri  Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil; Yüreğinde duruşunu seversin.

aşk sözleri  Aşk Çoraba Benzer ; Çifttir ve birbirine uymalıdır.

aşk sözleri  Sevgi Tıpkı Birgül Gibidir, Rastgele Tutarsan Dikenleri Eline Batar, Yaprakları Açarsan Içindeki Duyguları Akar, Tutmasını Bilirsen O Gül Sana Tapar!!!

aşk sözleri  Yağmur başladı…Gelse de ıslansak dediği biri olmalı insanın…

aşk sözleri  Kalbin Beni Silse,çabucak Unutsada O Sıcak Ellerin Başka Birini Tutsada Yıllar Gözyaşlarını Bensiz Kurutsada Mahşerde Benimsin Bunu Sakın Unutma!!

aşk sözleri  Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakipti..Çünkü sen benim için daima tektin.

aşk sözleri  Bir insan aşık olunca; kıskanır, bağırır, kısıtlar, hesap sorar, sahiplenir… ama; anlayana işte…

aşk sözleri  Gölgeler DüşSede Yüreğinin Üstüne,günneşIni Sakın Söndürme...eğer Umut Yoksa YaşAm Çok Uzak Kalır Insana...unutma;senden Bİr Tane Daha Yok Bu Dünya Da..

aşk sözleri  Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı…

aşk sözleri  Geceleri Uzaklara Cığlık Olur Sesim Denizden Cıkan Yosun Kokusundan Keskin Sana Özlemim Bu Sabah Senin için Aralandı Gözlerim "gunaydın Herşeyim"

aşk sözleri  Gördüğünü herkes sever, sen onda görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; Ten"e değil, kalbe dokunacaksın. (Bob Marley)

aşk sözleri  Sen gözlerimde bir damla yas olsaydın seni kaybetmemek için ömür boyu ağlamazdım!!!

aşk sözleri  Bir çift göze aşık ve diğer bütün gözlere körüm..

aşk sözleri  Seni Bir Serçenin GözyaşLarını Sevdiği Kadar Seviyorum. Diyeceksin O Kadar Azmı Diye Ama Unutma Serçeler Ağlarsa Ölürler Bİtanem

aşk sözleri  Aşkımızın suya düşeceğini bilseydim , balık olurdum.

aşk sözleri  “Açık çay içerdi hep,demli olunca bardağın diğer tarafından beni göremezmiş, Öyle derdi…” (Cemal Süreya)


aşk sözleri  Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, Kalbimi, Ümit Etmeyi. Seni sevdim, sensin diye. Kalbimi sevdim, seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye.

aşk sözleri  “Merhaba sevdiğim; ben o sevmediğin. Bugünde mi geçmedim aklının kıyılarından?” (Ümit Yaşar Oğuzcan)

aşk sözleri  Seni Sevdiğim kadar ibadet etseydim ; cennette köşküm olurdu…

aşk sözleri  Aklımda işin yok! Durup durup aklıma gelme…Yanıma gel, Mevzu KALBİMDE!

aşk sözleri  Rüzgarın kemanini çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun…

aşk sözleri  Ey canımın sahibi Yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi var. (Mevlana)

aşk sözleri  Tek başıma değilim ben ve ümitsiz aşkım var.

aşk sözleri  Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte, ondan öteye gidemedik.…

aşk sözleri  Duyuyorum sana dokunmanın ezikliğini ve düşünüyorum aşık olmanın rezilliğini inan yanındayken çekiyorum en çok hasretini!!

aşk sözleri  kalp midir insana sev diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek? Bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

aşk sözleri  Tut Elimden Aşkım Cesaretin Varmı Bakalım öLüm benim diğer adım..

aşk sözleri  Onunla kavga etmeyi, başkasıyla gülmeye değişmem.

aşk sözleri  Bir gülüşüne Bu Hayatımı feda Ederim .

aşk sözleri  “Yan yana” ayrı yazılır, biz hep “sımsıkı” olalımm

aşk sözleri  Eğer Dünyada Aşk Olmasaydı Kimsede Acıma Vicdan Duygusu Olmazdı.

aşk sözleri  Aşktan yana yaşadıklarımı bilseydin eğer, halen sevebiliyor oluşuma AŞIK olurdun… (Elif Şafak)

aşk sözleri  Aşkın nedemek olduğunu bilen tek insansın seni bu yüzden seviyorum

aşk sözleri  Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken, Başka şişelerden şarap olmuşuz, Başka hayatlarda harap olmuşuz.. Biz seninle bir denizin iki aşık balığı iken, Başka sularda yüzüp durmuşuz, Başka kıyılara vurmuşuz.. Ve diyeceğim ki; Aşk güzel şey.. vaktinde ve doğru insanla geldiği sürece…


Etiketler:
en güzel aşk sözleri 2017, güzel sözler aşk sözleri , guzel ask sozlerı, güzel sözler aşk sözleri anlamlı, aşk sözleri güzel, en guzel ask sozlerı, güzel ve anlamlı aşk sözleri, aşk sözleri en güzel, güzel anlamlı aşk sözleri, sevgiliye güzel aşk sözleri, güzel aşk sözleri 2017, en güzel sözler aşk sözleri, çok güzel sözler aşk sözleri, güzel aşk sözleri mesajları, ne güzel aşk sözleri, aşk seninle güzel sözleri, aşk sözleri çok güzel, guzel sozler ask sozleri, en güzel anlamlı aşk sözleri, güzel ve aşk sözleri, aşk sözleri güzel sözler , güzel kısa aşk sözleri , en çok güzel aşk sözleri , yeni güzel aşk sözleri , güzel anlamlı sözler aşk sözleri , ask sozleri guzel sozler,
Daha Fazlası İçin Tıklayınız

Resimli Sözler