Vefasız Sözler resimli yazılı


Vefasız Sözler resimli yazılı


Güzeli, güzel hale getiren edeptir. Edep yok ise güzelde sevmeye ne gerektir.
Çok zor da olsa aşkta beklentilerini aza çek… Yok diyorsan, o zaman dayanmak zorunda kalacaksın hayatın sana sunduklarına, KOR da olsa…

İnsanı iki şey anlatır: Hiçbir şey yokken gösterdiği SABIR. Her şeye sahipken gösterdiği TAVIR…
Ne dostuna gereğinden fazla değer ver. Ne de düşmanına gereğinden fazla düşmanlık besle; gün gelir dostun düşman, düşmanın dost oluverir.
Çay kaşığı gibi ortalığı karıştıran insanların unuttukları bir şey var. Ortam durulduğu zaman bir KENARA konulurlar!
vefasız sözler ile ilgili görsel sonucuBir "dost" kimdir? İki vücutta bulunan tek bir ruhtur. (Aristoteles) İnsan düşmekten değil, düşerse hadi kalk diyebilecek bir dost sesi duyamamaktan korkar. Vurulsam kaybolsam derim çırılçıplak bir kavgada, Erkekçe olsun isterim, dostluk da, düşmanlık da. (Ahmet Arif) Dünyada belki en geçici en vefasız şey 'dostluk'tur. Bir elbise bile bir dosttan fazla dayanıklıdır. (Ahmet Muhip) Düşmanının bilmesini istemediğin şeyi dostuna söyleme. (Arthur Schopenhauer) Birisi sizin için gerçekten çok değerli ise, bunu ondan sanki bir suçmuş gibi gizleyin. Bu hoş birşey değildir ama doğrudur. Çünkü , bırakın insanları, köpekler bile büyük dostluklara katlanamazlar. (Arthur Schopenhauer) İçi temiz dostlar edinmelisin; Çünkü onlar bollukta süs sıkıntıda yardımcı olurlar. (Hz Ali) Dünyaya gelmemde maksat ne idi: Bir sadık dost. (Aşık Veysel Şatıroğlu)
Daha Fazlası İçin Tıklayınız

Resimli Sözler