Lina İsminin Anlamı Nedir-Kız Çocuklarına Konulabilir mi?

lina ismi kız ismi olarak konulabilir mi
Lina ismi kız ismi olarak konulabilir mi?
Line veya Lina ismi hakkında sizlerden bir çok soru aldık.Malesef internette bu isim hakkında fazla bir bilgi yok ama biz sizler için "lina isminin anlamı ve kökenini,lina ismi kuranda geçiyormu,lina ismi caiz mi,lina isminin yanına yakışan isimler hangileridir" gibi pek çok sorunun cevabını araştırdık ve bulduk.

Lina ismi, Haşr Suresinin 5. ayetinde geçen “arapça : لِينَةٍ  
lîne,kelimesinin latin harfleri ile yazılmış şeklidir,bu kelime, “hurma fidesi ve yumuşak hurma ağacı” manasına gelir,diğer bir anlamı da "hoş,sevecen" dir.Bunun, çocuklara isim olarak konulmasının bir sakıncası yoktur.
Bu isim genelde arap ülkelerinde kız çocuklarına konulan bir isimdir.Bu isme en çok rastlanılan ülke Libyadır,Line ismi Libyada kız çocuklarına konulan bir isimdir!..
İsmi "line" olarak bir kız çocuğuna koyabilirsiniz caizdir,dinen yasaklı ve uygun olmayan isimler arasında yer almaz,fakat "Lina" olarak konulması hakkında herhangi bir şey söylemek mümkün değildir!..

Lina ismi ile uyumlu kız isimleri sırasıyla; Adina, Adlina, Aksuna, Albina, Aleyna, Almina, Armina, Asena, Aşina, Aymina, Aysuna, Bejna, Benna, Beyna, Busena, Cüheyna, Destina, Esna, Ezna, Ferahna, Gülrana, Gülsena, Gülsuna, Hasna, Henna, Hesna, Hüsna, İrena, Lena, Melina, Milena, Mina, Mislina, Mutena, Nursena, Rahna, Rana, Reyna, Selena, Semina, Sukeyna, Temenna, Tuanna, Turna, Tüvana, Yasna
Daha Fazlası İçin Tıklayınız

Resimli Sözler

Güzel Sözler